Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trening oporowy z mistrzem

Dorota Grzymska trenuje z Krzysztofem Rzodkiewiczem – Mistrzem Polski i Europy w kulturystyce

Żyłam, jak to się mówi w mylnym błędzie. Karmiłam się mitami na temat treningu oporowego i nawet nie chciałam słyszeć o podnoszeniu ciężarów. Żyłam w przeświadczeniu, że taki trening uczyni ze mnie atletkę, zrujnuje moje stawy, osłabi serce i sprawi, że zamiast chudnąć, będę jeszcze większa.

I tkwiłabym w tym stereotypie gdyby nie przypadek. Do naszego radiowego studia zawitał Krzysztof Rodkiewicz, Mistrz Polski i Europy w kulturystyce klasycznej. Zostaliśmy sobie przedstawieni i zaproponowano mi lekcję u Mistrza. Szłam z nastawieniem, że będzie to jednorazowy „strzał” na potrzeby mojej audycji.

 I… zakochałam się :).

Oczywiście w treningu oporowym, choć Pan Krzysztof…  hmm 🙂 Oj, widziałam te powłóczyste spojrzenia klientek Body Perfect :).

Ale wracając do meritum sprawy. Wypróbowałam i wiem, że to trening dla mnie. Oczywiście nie porzucam mojej miłości – orbitreka – wręcz przeciwnie. Fantastycznie jest połączyć trening aerobowy z oporowym.

Warto przypomnieć, że aerobowe to te, przy których mięśnie produkują energię podczas wykorzystania procesów tlenowych (aerobowych). Trening tego rodzaju obejmuje m. in. bieganie, pływanie, nordic walking, energiczny taniec, stepper, orbitrek. Ćwiczenia oporowe natomiast zwiększają siłę i masę mięśni, wytrzymałość kości, a także metabolizm organizmu.

Trening pod okiem eksperta uczyni z naszej sylwetki Wenus… i na to liczę 🙂

Posłuchaj audycji Doroty Grzymskiej

Dorota Grzymska trenuje z Krzysztofem Rzodkiewiczem – Mistrzem Polski i Europy w kulturystyce klasycznej

(D.Grzymska/Ł.Węglewski)

ZOBACZ TAKŻE

  • BiegiBiegi Minął miesiąc od kiedy przeszłam na dietę i aktywnie spędzam popołudnia. Znajomi […]
  • Biegi za pokemonamiBiegi za pokemonami Zamiast zajadać torty, lub celebrować urodziny w fastfoodziarni, spędźmy ten czas […]
  • Relacja z operacji zmniejszenia żołądkaRelacja z operacji zmniejszenia żołądka Operacja bariatryczna zmniejszenia żołądka to zabieg ratujący zdrowie a nawet życie […]
  • Trening EMSTrening EMS Jeśli nie chce Wam się, lub nie macie czasu spędzać kilku godzin na siłowni – to ten […]
Więcej w Dorota Grzymska, Fitradio, Krzysztof Rzodkiewicz
Pan Radek 7 tygodni po operacji

Siedem tygodni temu pan Radek Zając przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Dla 33-latka, który ważył już prawie 190 kg był to zabieg ratujący życie. Pan Radek od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV