Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pan Radek 7 tygodni po operacji

Pan Radek 7 tygodni po operacji zmniejszenia żołądka. Fot. Dorota Grzymska

Siedem tygodni temu pan Radek Zając przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Dla 33-latka, który ważył już prawie 190 kg był to zabieg ratujący życie.

Pan Radek od małego był „większy”, niż jego rówieśnicy. Całe życie próbował się odchudzić i miał do siebie pretensje o to, że wciąż nie może się powstrzymać od jedzenia. Aż kilka miesięcy temu usłyszał od prof. Wojciecha Michalika, który przeprowadza operacje bariatryczne w Szpitalu Miejskim w Olsztynie, że człowiek jest otyły, nie dlatego że je, ale je dlatego, że jest otyły. Bo otyłość to choroba XXI wieku. Cierpi na nią już co 3 Polak, w tym dzieci. Powodem jest przede wszystkim niezdrowa dieta, a właściwie żywność przetworzona, zanieczyszczona pestycydami, hormonami i antybiotykami.

Pan Radek walczył z nadwagą całe życie. Stosował najróżniejsze diety, łykał „cudowne” suplementy, uprawiał sport… i nic. Wciąż tył. Pojawiło się nadciśnienie i inne choroby, towarzyszące otyłości. Długo nie mógł zdecydować się na operację zmniejszenia żołądka, do czasu…  Jak mówi, zrobił to dla swego małego synka, z którym w przyszłości chce pograć w piłkę :).

Pan Radek zgodził się, abym towarzyszyła mu z mikrofonem podczas całego procesu odchudzania. W poprzednich audycjach mogli Państwo usłyszeć relację z operacji. Potem spotkaliśmy się z panem Radkiem dwa dni po zabiegu. Zrzucił już kilka kilogramów i mógł pić tylko wodę i herbatę. Dziś, siedem tygodni po zabiegu, pan Radek schudł 33 kg i może już jeść pokarmy stałe. Wprosiłam się więc na obiad 🙂

Do wysłuchania audycji zaprasza Dorota Grzymska

Pan Radek tuż po operacji. Fot. Dorota Grzymska

Pan Radek z rodziną. Fot. Dorota Grzymska

Pan Radek 7 tygodni po operacji zmniejszenia żołądka. Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

 

(D.Grzymska/Ł.Węglewski)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w operacja, Dorota Grzymska, nadwaga, Fitradio
Stylowi

Zmorą puszystych jest odzież. Dla tych, którzy podążają za modą problemem jest brak rozmiarówki, inni traktują ubranie jak strój maskujący. Jak się ubrać i być trendy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV