Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lista przebojów – informacje i FAQ

CZYM JEST LISTA PRZEBOJÓW RADIA OLSZTYN RAGATOP?

Lista Przebojów Radia Olsztyn RaGaTop jest zabawą polegającą na wyłanianiu najpopularniejszych piosenek, a następnie słuchaniu ich na antenie w każdą sobotę od 18:05 do 21:00.

DLACZEGO LISTA PRZEBOJÓW WYGLĄDA TAK JAKBY BYŁY TO DWIE LISTY?

Lista Przebojów Radia Olsztyn RaGaTop składa się z dwóch części.

„Podstawowa czterdziestka” – to piosenki, które prezentowane są na antenie, raz w tygodniu, w soboty od godziny 18:05 do 21:00.
„Poczekalnia” – to kompozycje, które mogą znaleźć się w „Podstawowej czterdziestce”.

Piosenki zanim trafią do podstawowej czterdziestki” muszą znaleźć się w „Poczekalni” przynajmniej przez jeden tydzień do zakończenia głosowania.

JAK GŁOSOWAĆ?

Na Listę Przebojów Radia Olsztyn RaGaTop może głosować każdy użytkownik internetu na stronie http://www.radioolsztyn.pl, w zakładce Lista Przebojów. Aby zagłosować należy wejść na stronę http://www.radioolsztyn.pl/lista-przebojow, wpisać w odpowiednią ramkę kod (który znajduje się na górze ekranu) a następnie wcisnąć na ekranie pole „Odblokuj”. w Każdym notowaniu, z jednego numeru IP można oddać maksymalnie 10 (dziesięć) głosów na „Podstawową czterdziestkę” oraz maksymalnie 3 (trzy) głosy na piosenki w „Poczekalni”. Głosowanie odbywa się poprzez „klikniecie” w pole „Głosuj”, znajdujące się obok każdej piosenki w „Podstawowej czterdziestce” i w „Poczekalni”. Głosy sumowane są raz w tygodniu (w sobotę) i na ich podstawie układane jest notowanie.

JAK ZAPROPONOWAĆ PIOSENKĘ DO POCZEKALNI?

W „Poczekalni” piosenki umieszczane są na prośbę słuchaczy (propozycje można przesyłać za pomocą adresu mailowego ragatop@radioolsztyn.pl), oraz na podstawie wskazań dziennikarzy Radia Olsztyn. Z „Poczekalni” utwór może „przejść” do „Podstawowej czterdziestki” jeśli opuszczą ją w danym tygodniu jakieś piosenki. Jeśli piosenka w „Poczekalni” znajdzie się po zakończonym głosowaniu na miejscu drugim, a „Podstawową czterdziestkę” opuszcza tylko jedna piosenka, kompozycja z miejsca drugiego „Poczekalni” nie znajdzie się w „Podstawowej czterdziestce”. Trafi tam jedynie kompozycja z miejsca pierwszego „Poczekalni”. Jeśli „Podstawową czterdziestkę opuszczają dwie piosenki, wtedy zastępowane są przez dwie kompozycje z „Poczekalni”, które uzyskały najwięcej głosów do momentu zakończenia głosowania.

DLACZEGO PIOSENKI SPADAJĄ Z LISTY?

Piosenki opuszczają „Podstawową czterdziestkę” gdy po podliczeniu głosów, oraz zamknięciu głosowania:

– Znajdą się na miejscu od 35 do 40 a na Liście są 5 (pięć) lub więcej tygodni.
– Spadną na Liście o największą liczbę pozycji (Tzw „Największy spadek”) a na Liście są 5 (pięć) lub więcej tygodni.

W „Poczekalni”, piosenki mogą się znaleźć maksymalnie trzy razy. Po opuszczeniu „Podstawowej czterdziestki” utwory nie mogą wrócić do „Poczekalni”.


RadioOlsztynTV