Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zarząd Radia Olsztyn

Artur Lewandowski

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał likwidatora dla spółki Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie „Radio Olsztyn” S.A. Został nim Artur Lewandowski.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100% akcji, kontynuując proces likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, powołał likwidatora dla spółki Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie „Radio Olsztyn” S.A. w likwidacji.

Artur Lewandowski jest związany z Radiem Olsztyn od 1993 roku. Przez większość czasu pracował w redakcji sportowej. Jako jedyny dziennikarz z Polski północno-wschodniej był akredytowany na Igrzyska Olimpijskie w Sydney w 2000 roku. W czasie olimpiady, jako korespondent i komentator, współpracował z sekcją polską Radia BBC w Londynie. Do czasu powołania na likwidatora spółki Radio Olsztyn S.A., był specjalistą ds. administracji.

W piątek 29 grudnia 2023 r. minister postawił 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia w stan likwidacji. Wyznaczył wówczas jednego likwidatora dla wszystkich spółek. Został nim warszawski adwokat Paweł Kusak. 10 stycznia 2024 roku w pierwszych regionalnych ośrodkach – Radio Katowice, Radio Łódź oraz Radio Szczecin – zostali wyznaczeni nowi likwidatorzy. Proces wyznaczania likwidatorów dla poszczególnych spółek jest kontynuowany.

Wojciech Jermakow nowym redaktorem naczelnym Radia Olsztyn

Edyta Wrotek nowym dyrektorem programowym Radia Olsztyn


RadioOlsztynTV