Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie  

Bartoszyckie liceum wśród najlepszych w Polsce. Sukces w Rankingu Zwolnieni z Teorii

Fot. Starostwo Powiatowe w Bartoszycach

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach z tytułem finalisty Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2026. Placówka zajęła 13. miejsce w kraju wśród ponad pół tysiąca ocenianych szkół ponadpodstawowych.

Ranking obejmuje szkoły, które najskuteczniej wspierają młodzież w rozwijaniu praktycznych umiejętności poprzez działanie. O szczegółach inicjatywy opowiedziała dyrektor bartoszyckiego liceum, Anna Jurgilewicz.

Są to projekty społeczne realizowane przez zespoły uczniów i uczennic, którzy ze sobą współpracują i poszukują realnych rozwiązań problemów społecznych. Budują taki projekt od podstaw, planują działania, pozyskują partnerów oraz sponsorów, a następnie wdrażają go w życie

– wyjaśniła.

Dzięki temu młodzież zdobywa kompetencje niezbędne w dorosłym życiu i niezwykle cenione na rynku pracy.

Uczniowie prowadzą te projekty w przedszkolach, szkołach podstawowych, domach dziecka czy domach pomocy społecznej. Nabywają mnóstwo bardzo ważnych kompetencji, takich jak umiejętność zarządzania projektami oraz pracy w grupie. Uczą się empatii i niesienia pomocy osobom, które najbardziej tego potrzebują. Zdobywają też umiejętności cenione przez przyszłych pracodawców

– dodała Anna Jurgilewicz.

Wysokie pozycje w ogólnopolskim zestawieniu zajęły również inne placówki z województwa warmińsko-mazurskiego. Na 21. miejscu uplasowało się Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, a na 50. pozycji – XIII Liceum Ogólnokształcące Katolickie im. Świętej Rodziny w Olsztynie.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, szkoły średnie, Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii, problemy społeczne
Alarmujące wyniki badań. Wzrok młodzieży w coraz gorszej kondycji

Monitory i ekrany telefonów stały się codziennością uczniów, ale ich wpływ na zdrowie budzi coraz większy niepokój. Najnowsze badania przeprowadzone w olsztyńskich szkołach średnich pokazują skalę...

Zamknij
RadioOlsztynTV