Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystartowało Radio Warmii i Mazur! Co w nim usłyszycie?

Radio Olsztyn uruchomiło nowy kanał cyfrowy. Radio Warmii i Mazur jest nadawane w systemie DAB Plus i prezentuje treści edukacyjne i kulturalne.

Jak mówi jedna z jego prezenterek Aleksandra Skrago bardzo duży nacisk w programie jest kładziony na treści związane z naszym regionem.

Rozpoczynamy razem z Państwem zupełnie nową przygodę radiową, bo będzie to radio DAB-owe, czyli w najlepszej cyfrowej jakości. Mam nadzieję, że będą Państwo mogli w komfortowych warunkach posłuchać tego, co najciekawsze jeśli chodzi o reportaże czy audycje historyczne. Będzie bardzo dużo edukacji, będzie także kulturalnie, więc każdy powinien znaleźć coś ciekawego na tej nowej antenie

– podkreślała Aleksandra Skrago.

00:00 / 00:00

Według dyrektor działu komunikacji i wsparcia programu Żanety Zwierko – zadaniem nowego programu jest zjednoczenie mieszkańców subregionów naszego województwa.

Warmii, Mazur i Powiśla – w naszych audycjach dużo na ten temat, dużo o historii tych ziem, a przede wszystkim o tym, co tu się dzieje od wielu lat

– mówi Żaneta Zwierko.

00:00 / 00:00

Nowe radio ma promować twórczość artystyczną, literacką i naukową związaną z regionem. Jak mówi jedna z jego prezenterek Maja Kwiatkowska w programie będzie można znaleźć wiele treści z naszych bogatych radiowych archiwów.

Będziemy, oprócz aktualnych treści, prezentować to, co przez lata zgromadziliśmy w archiwum Radia Olsztyn, a tam gratki i dla miłośników historii, i tych, którzy kochają przyrodę i fanów muzyki

– zaznacza Maja Kwiatkowska.

00:00 / 00:00

Owe archiwalne audycje będzie wynajdować i opracowywać Magdalena Śleszyńska, która obiecuje, że wiele z nich dostarczy słuchaczom wzruszeń i radości.

Będzie trochę zabawnie, bo będą czasami kabarety, słuchowiska. Właściwie wszystko, co najlepsze w naszym radiu

– mówi Magdalena Śleszyńska.

00:00 / 00:00

Tworząc nowy program nasza rozgłośnia dołączyła do grona publicznych nadawców, którzy dzięki cyfryzacji rozszerzają swoja ofertę dla słuchaczy. Regionalnego charakteru programowi nadaje również Hymn Warmiński nadawany o 6.00 rano i w samo południe.

 

Autor: M. Michalski
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
MOPR ostrzega: warunki do żeglowania są wymagające, a szkwał potrafi przyjść znienacka

Koniec wakacji nie oznacza końca sezonu na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Wiatr wiejący z siłą od 3 do 5 stopni w skali Beauforta oraz przelotne opady -...

Zamknij
RadioOlsztynTV