Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy sprawdzają jak wdrażany jest program 500 plus

Do końca listopada samorządy w całym kraju mają przygotować sprawozdania z wdrażania rządowego programu 500 plus.

Ministerstwo Polityki Społecznej chce sprawdzić jakie korzyści przyniósł rodzinom wielodzietnym rządowy program wsparcia, ale też wyeliminować ewentualne błędy. Jak sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach? Dotychczas na realizację programu 500 plus w województwie warmińsko-mazurskim wydano 500 milionów złotych. W gminach złożono 107 tysięcy wniosków. Z programu skorzystało 100 tysięcy rodzin w tym 150 tysięcy dzieci.

– Teraz sprawdzamy w jaki sposób pieniądze, które miały służy poprawie życia rodzin wielodzietnych są wydawane. To ma pokazać skalę pomocy, ale też wykluczyć ewentualne błędy – powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn zastępca dyrektora Joanna Jabłonka-Kastrał z wydziału polityki społecznej w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie.

Żeby sprawdzić realizację programu zwrócono się głównie do ośrodków pomocy społecznej i urzędów pracy. Jeśli chodzi o pierwszą z instytucji tu widać znaczną poprawę. Tylko w Olsztynie po uzyskaniu 500 złotych rządowego wsparcia z innych świadczeń opiekuńczych zrezygnowało ponad 120 rodzin. Jeśli chodzi o rynek pracy tu dane są jeszcze zbierane. Wyniki analizy będą znane na początku grudnia.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

(grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, 500 plus
Mieszkańcom regionu zostaje w kieszeniach coraz więcej pieniędzy

W domach w regionie przybywa też drogich sprzętów: komputerów, samochodów, czy zmywarek. To wnioski z badania budżetów gospodarstw domowych, przeprowadzonego przez Urząd Statystyczny w Olsztynie. Miesięczny...

Zamknij
RadioOlsztynTV