Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najpierw sprzedał samochód, a potem go… ukradł. Mieszkaniec Ostródy chciał ukarać nowego właściciela

Najpierw 21-latek z Ostródy sprzedał bmw za 5 tysięcy złotych, a potem ukradł auto.

Sprawa zaczęła się od ogłoszenia o sprzedaży lub wymianie bmw na audi – poinformowała młodsza aspirant Anna Karczewska z ostródzkiej policji.

Na ogłoszenie odpowiedział inny mężczyzna i tak doszło do zamiany pojazdów. Po jakimś czasie nowy właściciel audi doszedł do wniosku, że chce jednak zrezygnować z wcześniej ustalonej zamiany, ponieważ audi nie spełniało jego oczekiwań. 21-latek zażądał więc zwrotu bmw. Gdy nowy właściciel auta nie zgodził się na ponowną zamianę, ten ukradł mu swoje stare bmw. Ostródzianin wiedział gdzie auto zostało zaparkowane i miał do niego dodatkowy, oryginalny kluczyk.

21-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy. Tłumaczył, że chciał ukarać nabywcę bmw za to, że ten nie chciał wycofać się z umowy. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, kradzież, Ostróda
Wadę wzroku wykorzystywał do okradania ludzi. 64-latek trafił do aresztu

Sąd w Elblągu zdecydował o 3-miesięcznym aresztowaniu 64-latka, który okradał mieszkania. Złodziej wchodził do mieszkań, które były otwarte. Gdy przyłapywali go właściciele tłumaczył się dużą wadą...

Zamknij
RadioOlsztynTV