Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Znikomy ruch na przejściach granicznych z Obwodem Kaliningradzkim. To efekt zamknięcia granic dla cudzoziemców

Pustki na przejściach granicznych z Obwodem Kaliningradzkim. To efekt zamknięcia granic dla obcokrajowców.

Zaledwie kilka samochodów pojawiło się w poniedziałkowe przedpołudnie na przejściach granicznych z Obwodem Kaliningradzkim. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, działają dwa przejścia: Bezledy i Grzechotki. Na obu od północy do wczesnym godzin przedpołudniowych odprawiono łącznie zaledwie dziewięć samochodów wjeżdżających do Polski, wszystkie to ciężarówki. Ruch osobowy praktycznie zamarł.

Ostatnim dniem, w którym na przejściach z Obwodem Kaliningradzkim widać było kolejki, była sobota – czyli ostatni dzień przed zamknięciem granic Polski. Wtedy na granicy polsko-rosyjskiej na kierunku wjazdowym i wyjazdowym odprawiono łącznie prawie trzy tysiące osób. Zdecydowaną większość stanowili Rosjanie, którzy chcieli zrobić ostatnie zakupy w polskich sklepach. Od tamtej pory ruch jest znikomy.

W niedzielę, czyli już po zamknięciu granicy dla obcokrajowców – do Polski wjechało z Rosji sto dwadzieścia siedem pojazdów, w tym zaledwie cztery samochody osobowe. Trzynaście osób zostało skierowanych na kwarantannę.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, ruch, Obwód Kaliningradzki, Bezledy, przejście graniczne, zamknięcie, video
Większość urzędów w regionie jest zamkniętych, są jednak wyjątki. Które sprawy musimy załatwić osobiście?

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego zamknięta jest większość urzędów - w tym olsztyński ratusz. Można jednak załatwić kilka ważnych spraw, które wymagają osobistej obecności.    Do...

Zamknij
RadioOlsztynTV