Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W powiatach elbląskim i braniewskim trwa usuwanie skutków powodzi i szacowanie strat

Fot. Ł.Sadlak

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w podelbląskiej gminie Markusy, gdzie wciąż istnieje zagrożenie przerwania wałów. Wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski odwiedzi dziś gminy, w których odnotowano największe straty.

Poziom rzeki Wąskiej w Pasłęku, która zalała część miasta, zdecydowanie opadł. Podobnie rzeki Kumieli w Elblągu. Tymczasem w Żukowie na jeziorze Druzno o ponad 20 centymetrów wciąż przekroczony jest stan alarmowy. Podobnie jest w Prosnej na rzece Guber w powiecie braniewskim, tam woda zalała poldery i pobliskie pola.

Wicewojewoda powołał specjalną komisję, która zajmuje się oceną sytuacji, w jej skład wchodzą oprócz urzędników, policjanci, strażacy, inspektorzy sanitarni i pracownicy sanepidu. Ma za zadanie monitorowanie obecnej sytuacji oraz ustalenie przyczyn kataklizmu, który najbardziej dotknął powiaty: elbląski i braniewski.

Od rana wicewojewoda  Sławomir Sadowski objeżdża poszkodowane gminy i ocenia sytuację, Jego zdaniem niektóre działania podjęte zostały za późno, zabrakło też koordynacji. I jak twierdzi, starania o utrzymanie infrastruktury przeciwpowodziowej okazały si e niedostateczne.

Autor: P. Karpiszen/M.Stankiewicz

Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, powódź, Markusy
W Olsztynie obradował zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi

Uczestnicy spotkania omówili przebieg wydarzeń i aktualną sytuację związaną z powodzią, którą 18 i 19 września spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim. Obradom przewodniczył...

Zamknij
RadioOlsztynTV