Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie obradował zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi

Skutki podtopień w powiecie braniewskim

Uczestnicy spotkania omówili przebieg wydarzeń i aktualną sytuację związaną z powodzią, którą 18 i 19 września spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim.

Obradom przewodniczył mu wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski. Zwracano uwagę na trudności w koordynowaniu pracy lokalnych samorządów i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w gminach i powiatach.

Przypomniano, że na ten cel w latach 2004-2013 województwo otrzymało 200 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 54 mln z Programu Infrastruktura i Środowisko. Z tych pieniędzy zmodernizowano stacje pomp i wzmocniono wały na Żuławach. Nadal jednak dużo zastrzeżeń budzi stan rowów melioracyjnych i przepustów, za których utrzymanie odpowiadają gminy, starostwa i osoby prywatne.

Zespół ma na bieżąco monitorować sytuację po powodzi. W sobotę (23 września) wicewojewoda Sławomir Sadowski będzie wizytował gminy, w których odnotowano największe straty spowodowane podtopieniami.

Podtopienia w gminie Pasłęk. Fot. Ł.Sadlak

 

Autor: PKarpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podtopienia
Pasłęk bez wody pitnej. To konsekwencje ulew i podtopień

Według Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, woda z ujęcia Pasłęk nie nadaje się do spożycia. Nie można jej  również używać do mycia zębów, twarzy oraz intymnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV