Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie  

„Amazonia” w Elblągu. Leczenie onkologiczne oczami artystki

Fot. FB Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej

Choroba, leczenie, ból i nadzieja stały się inspiracją do stworzenia wyjątkowego cyklu obrazów. Wystawa „Amazonia” pokazuje doświadczenia związane z leczeniem onkologicznym widziane oczami artystki, która sama przeszła tę drogę.

O leczeniu onkologicznym językiem sztuki opowiada malarka Alicja Król. Wystawę „Amazonia” od dziś do 24 czerwca można oglądać w Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.

Artystka za pomocą obrazów dzieli się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z chorobą oraz procesem leczenia.

Prace są przedstawione raczej w sposób realistyczny. Tylko pojęcia typu ból są przedstawione w sposób abstrakcyjny, ponieważ zastanawiałam się jak plastycznie pokazać ból, więc poszłam w stronę abstrakcji, ale przy innych takich bardziej technicznych sytuacjach, np. opowiadając o immunoterapii poszłam w stronę realizmu

– powiedziała.

Cykl prac powstał dzięki stypendium „Promocje” przyznanemu przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Bruchwald
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, kultura, Alicja Król, sztuka, Amazonia, Elbląg, leczenie onkologiczne, malarstwo, Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej, onkologia
Finał festiwalu chóralnego w Barczewie. Dziś poznamy laureatów

Kilkuset chórzystów z Polski i zagranicy przez kilka dni prezentowało swoje umiejętności w Barczewie. Trwa jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego.  Prawie 450...

Zamknij
RadioOlsztynTV