Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uciekał przed policją, bo w aucie miał narkotyki

Zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej, spowodowania kolizji i posiadania substancji zakazanych usłyszał jeden z kierowców w Olsztynie.

Niewykluczone, że 25-latek odpowie też za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Po północy olsztyńscy policjanci zauważyli bmw parkujące w niedozwolonym miejscu. Gdy podeszli, samochód gwałtownie ruszył. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i zatrzymał się dopiero po przejechaniu kilkuset metrów.

Funkcjonariusze ponownie podeszli do auta, ale mężczyzna znowu próbował odjechać. Tym razem jednak uderzył w zaparkowany przed nim radiowóz. Policjanci obezwładnili kierowcę i przeszukali bmw, w którym znaleźli woreczek z marihuaną. Czuć też było jej zapach. 25-latek był trzeźwy, ale pobrano mu krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych.

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie z końcem maja, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli traktowane jest jak przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie zakaże prowadzenia pojazdu na czas od roku do 15 lat.

 

Autor: KKantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, narkotyki, kierowca, ucieczka, kontrola, kolizja, radiowóz
„Ciężka noga” i alkohol. To winowajcy większości karamboli i stłuczek

Nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - to najczęstsze przyczyny wypadków na drogach Warmii i Mazur. Jak twierdzą policjanci, nadmierna prędkość wcale nie oznacza wyłącznie jazdy...

Zamknij
RadioOlsztynTV