Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd rozpatrzył apelację ws. śmierci w elbląskim Parku Kajki

Fot. fotolia

Nie cztery lata więzienia, ale dwa lata i cztery miesiące kary dla Michała G., skazanego za nieumyślne spowodowanie śmierci partnerki w 2017 roku. Para wracała razem z imprezy, w Parku Kajki doszło do szarpaniny.

Uderzona przez mężczyznę kobieta straciła przytomność i wpadła głową do rzeczki. Zmarła następnego dnia w szpitalu. Sąd Okręgowy w Elblągu częściowo uchylił wyrok wydany w styczniu przez  Sąd Rejonowy, który uznał, że Michał G. nie udzielił pomocy pobitej przez siebie kobiecie. Apelacje po wyroku złożyli zarówno prokurator, jak i obrońca.

W ponownym rozpatrzeniu sąd brał pod uwagę nowe wnioski dowodowe – informuje Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu. To zwykła procedura wykorzystywana przez strony, ale też czasem przed sąd. W przypadku procesu Michała G. sąd zmienił kwalifikację prawną jednego z czynów oraz zakres wymiaru kar orzeczonych przez Sąd Rejonowy za poszczególne czyny. Stąd obniżenie łącznej kary do dwóch lat i czterech miesięcy więzienia. Sąd ponadto uchylił tymczasowe aresztowanie skazanego Michała G.

Wyrok nie jest prawomocny.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wyrok, apelacja, park Kajki, sąd rejonowy w Elblągu
Słynny szop Edward nie żyje. Turyści zamknęli zwierzę w plastikowej beczce

Słynny szop Edward z Olsztyna udusił się, zamknięty w beczce. Udomowione zwierzę należało do mieszkanki Olsztyna. Szop ze swoją właścicielką regularnie odwiedzał olsztyńskie placówki opiekuńcze i...

Zamknij
RadioOlsztynTV