Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa usuwanie skutków piątkowych nawałnic

Skutki wichury. Fot. A. Kopiczyński

Na Warmii i Mazur wciąż trwa usuwanie skutków piątkowych nawałnic.

Po wczorajszych burzach bez prądu pozostaje około 100 tysięcy odbiorców w kraju (dane na godzinę 10.00).

Rzeczniczka Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Anna Adamkiewicz, mówi, że służby energetyczne cały czas usuwają awarie.

00:00 / 00:00

W warmińsko-mazurskiem na naprawę sieci energetycznej czekają jeszcze m.in. mieszkańcy okolic Braniewa, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ostródy i Szczytna.

W wyniku burz w całym kraju zginęły 4 osoby, w tym dwie na Warmii i Mazurach – w Elblągu i Niechłoninie pod Działdowem. 28 osób zostało rannych. W tym dwie w regionie.

Śmiertelnymi ofiarami nawałnicy są 61-letnia mieszkanka Elbląga, którą porwał silny nurt wezbranej podczas ulewy rzeki i 47-latek, na którego w Niechłoninie pod Działdowem przewróciła się ściana szczytowa budynku. Dwie osoby zostały ranne. Wieczorem w Pustnikach w powiecie mrągowskim strażacy ratowali mężczyznę przygniecionego przez połamane drzewo. Ranny trafił do szpitala. W pobliżu Wierzbowa na trasie krajowej nr 59 z Mrągowa do Piecek drzewo przewróciło się na samochód. Autem jechały 3 osoby, jedna została ranna.

Pogotowie energetyczne usuwa awarie

Po piątkowych nawałnicach, w sobotę przed północą, prądu nie miało ciągle 43 tysiące odbiorców w całej Polsce – podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Po serii burz i nawałnic 370 tysięcy odbiorców w całej Polsce pozbawionych było energii elektrycznej.

Sławomir Filipowicz. Fot. Ł. Węglewski

Strażacy z Warmii i Mazur interweniowali ponad 2000 razy i nadal przyjmują zgłoszenia – powiedział rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Krzysztof Pardo.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach trwa szacowanie strat. Nawałnica uszkodziła 7 budynków, 4 samochody i ponad 1400 stacji transformatorowych. Wichura uszkodziła wiele drzew. Kierowcy powinni być ostrożni, zwłaszcza na mniej uczęszczanych drogach, gdzie nadal mogą leżeć połamane konary.

Strażacy usuwają skutki nawałnic

Strażacy zabezpieczają uszkodzone dachy

(kan/bsc/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burze, nawałnice, prąd
Ulewa w Olsztynie
Dwie osoby nie żyją po przejściu nawałnic nad regionem

Dwie ofiary śmiertelne, dwie ranne, siedem uszkodzonych budynków, cztery  samochody, setki połamanych drzew i uszkodzonych ponad 1400 stacji transformatorowych - to skutki nawałnicy i wichur, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV