Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szmit po zajściach w Ełku: to bez wpływu na wielokulturowość regionu

Fot. M. Zbrożek

Szef olsztyńskich struktur PiS Jerzy Szmit uważa, że ubiegłotygodniowe zajścia w Ełku nie odbiją się negatywnie na życiu mniejszości narodowych i etnicznych w warmińsko-mazurskim . „Tego przypadku nie można generalizować” – podkreślił Szmit.

Pytany o ocenę ubiegłotygodniowych zajść w Ełku Jerzy Szmit powiedział, że tego przypadku z ubiegłego tygodnia nie można generalizować.

Po tym co się stało nie można mówić o zmianie wzajemnego nastawienia do siebie w tym wielokulturowym regionie. Tego nie zmienią żadne fakty

– powiedział Szmit. Polityk zorganizował poniedziałkową konferencję prasową w hotelu sąsiadującym z nieczynnym już kebabem, przed którym w ubiegłym tygodniu doszło do zamieszek.

Jak zaznaczył sprawa zabójstwa 21-letniego Polaka musi zostać należycie wyjaśniona i osądzona bez względu na to, kim jest ofiara i sprawca. Jest mi niezmiernie przykro, że do takich zdarzeń doszło w Ełku. Składam wyrazy współczucia rodzinie zabitego chłopaka – dodał Szmit. Wyraził nadzieję, że podobne sytuacje się nie powtórzą.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił, że dzięki polityce rządu PiS dotyczącej imigrantów mieszkańcy regionu i kraju mogą się czuć bezpiecznie.

W sylwestrową noc w Ełku właściciel i pracownik baru z kebabami szarpali się z 21-letnim chłopakiem, który ukradł z ich lokalu dwie butelki coli; zadali mu trzy ciosy nożem. Raniony zmarł; we wtorek sąd w Ełku tymczasowo aresztował Tunezyjczyka i Algierczyka. Są podejrzani o zabójstwo chłopaka. Początkowo, tuż po zabójstwie Polaka, prokuratura zatrzymała cztery osoby pracujące w barze z kebabami, ale zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zwolnienie dwóch z nich. Po zabójstwie Polaka pod barem z kebabami doszło do burd, kamieniami wybijano szyby w barze, rzucano kamieniami i butelkami w policję, niszczono mienie. Policja zatrzymała za udział w burdach ponad 30 osób, jedna została aresztowana na 2 miesiące.

(PAP/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, zabójstwo, Jerzy Szmit, daniel, zamieszki, Artur Chojecki, imigranci
Jerzy Szmit: niedługo wykluczenie komunikacyjne Warmii i Mazur będzie przeszłością

To są rzeczy obrzydliwe - tak medialne ataki na działaczy Prawa i Sprawiedliwości w okręgach elbląskim i olsztyńskim za to, że byli żołnierzami Ludowego Wojska Polskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV