Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna
Olsztyn. Awaryjne lądowanie balonu na szkolnym boisku
Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie z pewnością na długo zapamiętają dzisiejszy dzień. Przed południem na terenie placówki doszło do niespodziewanego zdarzenia – na szkolnym boisku awaryjnie wylądował balon pasażerski. Sytuacja wyglądała groźnie, ale jak zapewniły rodziców władze szkoły, nikomu nic się nie stało.
Do zdarzenia doszło w środę (20 maja) około godziny 10. Jak poinformowała Radio Olsztyn Alicja Pogorzelska, dyrektorka placówki, lądowanie balonu należącego do grupy turystycznej miało charakter awaryjny, jednak przebiegło w sposób w pełni kontrolowany i bezpieczny. Dyrektorka podkreśliła, że lot nie miał żadnego związku z działalnością szkoły, o czym błędnie można było przeczytać już w mediach społecznościowych.
Zawiodła pogoda i brak gazu
Z informacji przekazanych przez szkołę dowiadujemy się, co było przyczyną tej niecodziennej wizyty. Balon miał pierwotnie obrać zupełnie inny kurs, jednak plany pokrzyżowała pogoda. Słabszy niż przewidywano wiatr sprawił, że balon został zniesiony z zaplanowanej trasy. Dodatkowym czynnikiem, który wymusił szybką reakcję, był fakt, że pilot dysponował ograniczoną ilością gazu. Wobec tych trudności podjęto decyzję o wcześniejszym lądowaniu na najbliższym bezpiecznym, rozległym terenie, którym okazało się szkolne boisko.
Szybka reakcja służb
Dyrekcja placówki zareagowała błyskawicznie, wzywając na miejsce policję oraz straż w celu zabezpieczenia terenu i wyjaśnienia incydentu. – Wszystkie osoby znajdujące się w balonie bezpiecznie wylądowały – nikt nie ucierpiał. Sytuacja została wyjaśniona przez obecne służby i nie stanowiła zagrożenia dla uczniów ani pracowników szkoły – powiedziała dyrektor szkoły.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: Ł. Sadlak




























