Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Postawił służby na nogi, okazało się, że to fałszywy alarm. Co grozi 33-latkowi?

Wyjątkową głupotą i bezmyślnością wykazał się 33-latek z gminy Pasym.

Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał od niego niepokojący telefon dotyczący pogorszenia się stanu zdrowia brata, objętego kwarantanna domową – poinformował rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie Tomasz Markowski.

00:00 / 00:00

Szczycieńscy policjanci bez problemu skontaktowali się z mieszkańcem gminy Pasym. Zaskoczony 41-latek oświadczył, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy medycznej. Potwierdził też, że jakieś trzy godziny temu rozmawiał z bratem, jednak nie prosił go o żadną pomoc.

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 33-letniego mieszkańca Szczytna, wprowadziło w błąd mundurowych i zaangażowało do działań inne służby. Mężczyzna wkrótce będzie miał okazje wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenie wolności albo grzywna do 1.500 złotych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, kara, wezwanie, koronawirus
Bliższe spotkania – 31.03.2020

Bezdomność w czasie epidemii koronawirusa, system pracy olsztyńskiego WORD-u oraz apele ratowników o nieokłamywanie ich - to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Izabela...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV