Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny dzień bez tramwajów w Elblągu. Protestujący spotkali się z władzami spółki

Fot. M. Stankiewicz

W trzecim dniu strajku w Tramwajach Elbląskich nie ma przełomu. Protestujący pracownicy spotkali się przed południem z władzami spółki.

Dyrektor Andrzej Sawicki przekazał im, że nie ma szans na zwiększenie dotacji z budżetu miasta. To oznacza, że tramwaje nadal nie wyjadą z zajezdni, a firma wciąż nie zarabia. Dzienna strata to 50 tysięcy złotych. Dyrektor Sawicki apeluje do związków zawodowych o zatrzymanie protestu i powrót do pracy.

00:00 / 00:00

Od trzech dni, zamiast tramwajów jeżdżą autobusy komunikacji zastępczej. Każdy dzień kosztuje około 30 tysięcy złotych, a pasażerowie nie płacą za przejazdy – wyjaśnia Artur Bartnik, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej.

00:00 / 00:00

Strajkujący tramwajarze nie zmienili zdania. Domagają się zmniejszenia liczby nadgodzin i podwyżek płac, ale są gotowi podzielić żądaną kwotę na raty rozłożone na cały rok.

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strajk, autobus, pracownicy, komunikacja zastępcza, prostest
Tramwaje Elbląskie nadal stoją w zajezdni. Witold Wróblewski zabrał głos

Trwa drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich. Od wczoraj tramwaje pozostają w zajezdni, a motorniczowie i pracownicy techniczni nie pracują. - Byłem i jestem gotów do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV