Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz zwiastun polskiego „The Office”. Czy dorówna kultowemu oryginałowi?


„The Office PL” to jedna z najgorętszych premier tej jesieni. Jeszcze nigdy tak ikoniczny serial komediowy nie miał swojego polskiego odpowiednika.  

„Serial komediowy, który rozbawi wszystkich, nawet zgryźliwych ponuraków – tak pokazuje jego historia. Udało się to już dwa razy, oryginalnie w Wielkiej Brytanii (serial z 2001 r. z Ricky Gervaisem w roli głównej), a potem w Stanach (ten z 2005 ze Stevem Carellem). Teraz czas na jego polską wersję – uwspółcześnioną, mocno podkręconą lokalnym kolorytem”- tak reklamuje serial Canal+. O czym jest polska wersja? Oto opowieść o biurze w Siedlcach, gdzie niespecjalnie kompetentny szef myśli, że jest zabawny (w tej roli Piotr Polak), o rządy nad biurem walczy z nim córka właściciela (Vanessa Aleksander – to oryginalny polski wątek), a gromadka pracowników usiłuje mimo wszystko wypełniać swe obowiązki. Wszystko zaś w konwencji mockumentary.


W oryginale „The Office” wyznaczyły nowe ścieżki w telewizyjnym humorze, ten polski po części z nich korzysta, ale idzie też w dużej mierze własną drogą, bo scenarzyści dobrze uchwycili naszą polską specyfikę, mentalność, kompleksy i przywary. I na nich zbudowali postacie, poszczególne wątki i konkretne żarty.

Premiera 22.10 godz. 21:00 w Canal+ Premium. Wszystkie odcinki dostępne tego samego dnia w serwisie Canal+ online. Za polską wersję „The Office” (powstaje ona we współpracy z BBC Studios) odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa. Kierownikiem literackim jest Michał Oleszczyk, a koproducentem – Comedy Central Polska.

 

Autor: Ł. Adamski/mat. prasowe
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, video
Poseł Babalski o zmianach w drobnym handlu rolniczym. Oglądaj Poranne Pytania

Sejm przegłosował zmiany w ustawie o rolniczym handlu detalicznym – poinformował  poseł PiS Zbigniew Babalski w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn. Były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi...

Zamknij
RadioOlsztynTV