Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wygrali w sądzie z masztem telefonii komórkowej

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie, Fot. Łukasz Węglewski

Z niechcianymi masztami telekomunikacyjnymi niekiedy udaje się wygrać. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie uznał rację mieszkańców Ruszkowa pod Działdowem, którzy nie chcieli kilkudziesięciometrowego masztu telefonii komórkowej na działce swojego sąsiada.

O ich protestach mówiliśmy w Radiu Olsztyn w piątek. Zezwolenie na budowę urządzenia najpierw wydała gmina, później podtrzymał ją wojewoda. WSA uchylił jednak decyzję wojewody.

„Maszt został zaplanowany na działce objętej miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Plan dopuszcza w tym miejscu zabudowę zagrodową oraz jednorodzinną mieszkaniową – i taka zabudowa zresztą tam się znajduje. Z przepisów wynika natomiast, że w takich miejscach można stawiać urządzenia telekomunikacyjne – ale tylko i wyłącznie urządzenia o nieznacznym oddziaływaniu. Natomiast wojewoda, rozpatrując skargę mieszkańców na zezwolenie wydane przez gminę, w ogóle do tych przepisów się nie odniósł. Dlatego decyzja wojewody podtrzymująca zezwolenie na budowę została uchylona” – wyjaśnia sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie Bogusław Jażdżyk.

00:00 / 00:00

Wyrok WSA nie jest jeszcze prawomocny.

(apiedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezydent odsłonił tablicą upamiętniającą Aleksandra Szczygło

Prezydent Andrzej Duda odsłonił tablicę ku czci byłych szefów BBN, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej: Władysława Stasiaka i związanego z Warmią i Mazurami Aleksandra Szczygły. Tablica...

Zamknij
RadioOlsztynTV