Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wierni z czerwonej strefy otrzymali dyspensę od udziału w nabożeństwach. „Nieobecność na mszy nie jest grzechem”

Fot. K.Ośko

W związku z zaostrzeniem się pandemii koronawirusa, arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński przypomina o dyspensie od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we mszy świętej.

Dotyczy to osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) oraz tych, które czują obawę przed zarażeniem.

Ze względu na ograniczenia liczby uczestników w zgromadzeniach religijnych, arcybiskup Górzyński udziela dyspensy także wszystkim wiernym, którzy przebywają w strefie czerwonej. To znaczy, że nieobecność na mszy świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Metropolita warmiński apeluje o przestrzeganie aktualnych wskazań władz sanitarnych. Zapewnia również o modlitwie i wdzięczności za odważne pokonywanie sytuacji utrudniających życie społeczne, duszpasterskie i parafialne.

 

Redakcja: A. Chmielewska za archwarmia.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Archidiecezja Warmińska, arcybiskup Józef Górzyński, koronawirus
Lekarze apelują do seniorów by pozostali w domach. Koronawirus najgroźniejszy dla osób starszych

Seniorzy często zmagają się z różnymi schorzeniami, dlatego zakażenie koronawirusem może doprowadzić do tragedii. O ograniczenie kontaktów z innymi apeluje również rząd. Jak podkreśla dr Michał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV