Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W spółdzielniach przybywa dłużników, a chętnych do odpracowania długu brak

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Węglewski

Spółdzielnie mieszkaniowe coraz lepiej radzą sobie z dłużnikami. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała nieznaczne wzrosty zadłużeń.

W spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie w ciągu 10 lat dług zmalał o 4 mln złotych, ale od czasu pandemii znów rośnie. Jak mówi prezes Wiesław Barański, do pandemii dług wynosił 2 mln złotych, natomiast po 2 latach wzrósł o około 400 tysięcy złotych. Zdaniem prezesa to skutek lockdownu i utrudnionego dostępu do spółdzielni.

00:00 / 00:00

Z kolei Jarosław Marcinkiewicz, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Jarem w Elblągu przyznaje, że podczas pandemii nie można było przeprowadzać radykalniejszych kroków, z uwagi na zawieszenie eksmisji. Teraz działalność spółdzielni będzie polegała na egzekwowaniu komornicznym.

W niektórych spółdzielniach można dług odpracować. – Niestety, to mało popularna metoda wśród lokatorów – przekonuje Jarosław Marcinkiewicz.

Więcej chętnych na takie właśnie uregulowanie długu jest w spółdzielni Pojezierze. Prezes Wiesław Barański przyznaje, że jeden z lokatorów sumiennie odpracował cały dług –  70 tys. zł.

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Pojezierze, mieszkanie, spółdzielnia mieszkaniowa, dług
Kolejne podwyżki oburzają mieszkańców Olsztyna. „Prawdopodobnie trzeba będzie iść pod most”

Mieszkańcy olsztyńskich Jarot są oburzeni. Jak twierdzą - po raz piąty czy szósty od początku roku - w swoich skrzynkach znaleźli podwyżkę opłat mieszkaniowych. Mieszkańcy olsztyńskich...

Zamknij
RadioOlsztynTV