Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne podwyżki oburzają mieszkańców Olsztyna. „Prawdopodobnie trzeba będzie iść pod most”

Fot. Adobe Stock

Mieszkańcy olsztyńskich Jarot są oburzeni. Jak twierdzą – po raz piąty czy szósty od początku roku – w swoich skrzynkach znaleźli podwyżkę opłat mieszkaniowych.

Mieszkańcy olsztyńskich Jarot znów mają powody do niepokoju. Wczoraj (środa) w skrzynkach znaleźli kolejne zawiadomienie o podwyżce opłat za mieszkania.

Warto powiedzieć, że w ciągu ostatniego roku doświadczyliśmy jako mieszkańcy chyba 8 lub 9 podwyżek. Obawiam się, że czynsz w swojej wysokości zrówna się z ratą kredytu mieszkaniowego i prawdopodobnie trzeba będzie się przenosić na jakiś kamping lub pod most.

00:00 / 00:00

Podwyżki dla właścicieli dużych mieszkań są rzędu 200 złotych, co oznacza, że dla 70-metrowego mieszkania tzw. czynsz przekroczył magiczną kwotę tysiąca złotych.

Jolanta Piechocka, wiceprezes ds. ekonomicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty w Olsztynie wyjaśnia, że to od początku roku druga podwyżka i nie jest zależna od działalności spółdzielni.

Zmiany zaliczek na centralne ogrzewaniem, związane ze zmianą taryfy w MPEC. Ujęte są tam również zmiany cen wody, które olsztyńskie wodociągi wprowadzają od 1 sierpnia, a także w części nieruchomości będą ulegały zmianie stawki eksploatacyjne.

00:00 / 00:00

Tymczasem władze spółdzielni twierdzą, że podwyżka jest konieczna ze względu na podwyżki stawek za centralne ogrzewanie i wodę przez operatorów, czyli w tym przypadku przez MPEC i PEWiK.

Jest też i mały plus, bo spółdzielcy otrzymają zwrot z nadwyżki bilansowej w kwocie 32 groszy za metr. Obniżona będzie także opłata za działalność kulturalną o jeden grosz.

Nowe stawki opłat obowiązywać będą od 1 października. Podwyżki za wodę i centralne ogrzewanie obejmą wszystkich mieszkańców Olsztyna.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, opłaty, spółdzielnia mieszkaniowa, czynsz
Zmiany w opłatach za olsztyńskie żłobki

Olsztyńscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zmian w opłatach za olsztyńskie żłobki. Nie oznacza to jednocześnie, że dyrektorzy będą korzystać z zaproponowanych stawek. Bez zmian pozostaje stawka...

Zamknij
RadioOlsztynTV