Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawa handlu dopalaczami w Olsztynie przejęta przez prokuraturę regionalną w Białymstoku

Sklep z dopalaczami na olsztyńskim Zatorzu zamykano wiele razy. Fot. policja

Okazuje się, że był to proceder na skalę kraju. Sklep przy ulicy Jagiellońskiej zamykany był wiele razy.

Po raz ostatni, po kilku miesiącach obserwacji, w czerwcu minionego roku. Wówczas kryminalni zatrzymali też 20-letniego Kamila L., który w punkcie sprzedawał niedozwolone, trujące środki. Śledczy powiązali zatrucia, do których doszło w tym czasie w Olsztynie i wyszło na jaw, że handlarz z ulicy Jagiellońskiej zatruł co najmniej 26 osób. Mężczyzna trafił do aresztu, a czynności w sprawie podjęła prokuratura rejonowa.

W toku śledztwa okazało się, że proceder działał na znacznie szerszą skalę. Stąd decyzja o przejęciu sprawy przez prokuraturę regionalną w Białymstoku. Zastępca prokuratora regionalnego w Paweł Sawoń nie chciał ujawnić szczegółów prowadzonego postępowania, a także zakresu stawianych zarzutów. Powiedział jedynie, że w sprawie jest 12 podejrzanych.

Czynności prowadzone są w kierunku narażenie wielu osób na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia w związku ze sprzedażą środków psychoaktywnych. Grozi za to do 12 lat więzienia. W sprawie 20-letniego handlarza z Olsztyna zdecydowano o zmianie środka zapobiegawczego. Kamil L. opuścił areszt, ma za to policyjny dozór i zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, dopalacze, używki, Białystok, prokuratura rejonowa, Jagiellońska
Nielegalne oprogramowanie w urzędach. Trzy osoby w rękach CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało przedsiębiorców handlujących komputerami z nielegalnym oprogramowaniem. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Jak udało się ustalić do tej pory,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV