Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Saperzy zakończyli akcję usuwania zatorów. Woda zaczyna opadać

Saperzy zakończyli akcję usuwania zatorów na rzekach Dzierzgoń i Balewce. Przeszkód już nie ma, a pływającą wyspę, która utrudniała przepływ wody saperzy przymocowali tak, aby nie tarasowała rzeki.

Żołnierze z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej pracowali od wczoraj,  na miejscu w gminie Markusy zostaną do jutra. Stany wód na terenie trzech gmin: Markusy, Gronowo Elbląskie i Elbląg wciąż są na poziomie alarmowych. Teraz można spodziewać się szybszego opadania wód.

Dziś mija tydzień od rozpoczęcia akcji przeciwpowodziowej w powiecie elbląskim, od pierwszych dni była  skoncentrowana na wałach wokół jeziora Druzno. Zagrożenie rosło tam z godziny na godzinę, mimo poprawy pogody. Dzięki interwencji  saperów, bo woda powraca już do morza.

Praca saperów była tym razem specyficzna, usuwaliśmy konary i to co odrywało się od brzegów. – tłumaczy podpułkownik Mirosław Korotkiewicz, szef wojsk inżynieryjnych 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Wały są pod kontrolą, przecieki są lokalizowane i usuwane, służby wciąż do dyspozycji. – dodaje Dorota Wasik, wójt Markus.

Co ważne, wszystkie służby zaangażowane w akcję podkreślają świetną współpracę meliorantów, samorządów, straży pożarnej i wojska, które tym razem służyło nie tylko rękoma do pracy, ale też myślą inżynierską.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Markusy
Podsumowano pierwszy dzień usuwania zatoru na rzece Balewce. W akcji pomocny okazał się dron

Saperzy zakończyli pierwszy dzień akcji usuwania zatoru na rzece Balewce. Pracowali od rana pływając na amfibiach, ponieważ nie ma możliwości dotarcia z lądu do przeszkód. Od rana...

Zamknij
RadioOlsztynTV