Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy mogą się ubiegać o dotacje na rozwój gospodarstw. Przedłużono termin składania wniosków

fot. Przemysław Getka

O miesiąc, do 30 czerwca został wydłużony termin składania wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze D i na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Pierwotnie nabór wniosków ogłoszony był do 29 maja.

Modernizacja w obszarze D to działanie skierowane do rolników posiadających gospodarstwa o wielkości ekonomicznej od 13 tys. do 200 tys. euro. O wsparcie może ubiegać się wspólnie kilku rolników. Maksymalna kwota dofinansowania to 500 tys. złotych. Natomiast w ramach „Restrukturyzacji” o wsparcie finansowe może starać się rolnik posiadający gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 hektar użytków rolnych. Wielkość ekonomiczna takiego gospodarstwa nie może przekraczać 13 tys. euro.

Wsparcie na rozwój małych gospodarstw to 60 tys. złotych bezzwrotnej premii wypłacanej w dwóch ratach. Wnioski o przyznanie pomocy można dostarczać do oddziałów regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tradycyjną pocztą, elektronicznie lub do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, ARiMR, wnioski, dotacja, gospodarstwo rolne, Restrukturyzacja małych gospodarstw
Do 8 czerwca rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą złożyć oświadczenie

Rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą po raz kolejny skorzystać z ułatwienia i złożyć oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do roku poprzedniego....

Zamknij
RadioOlsztynTV