Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podrzucał śmieci pod dom sąsiada. 48-latek wpadł dzięki monitoringowi

Fot. Straż Miejska

300-złotowy mandat i obowiązek sprzątnięcia po sobie – taka kara spotkała elblążanina, który podrzucał śmieci pod dom sąsiada. W udowodnieniu winy pomógł monitoring zamontowany na posesji.

Sprawa była krótka. Do Straży Miejskiej zadzwonił ze skargą mieszkaniec. Chodziło o to, że do przydrożnego rowu koło jego domu ktoś podrzucał systematycznie duże ilości różnych śmieci. Dowoził je samochodem, co udokumentował obraz z kamery zamontowanej u zdenerwowanego sąsiada.

Straż miejska po nitce dotarła do kłębka. Autem jeździł 48-latek, który początkowo tłumaczył się, że on nie śmieci, tylko utwardza drogę. Szybko okazało się, że droga nie należy do niego, a wiadra, kable, siatka elewacyjna, styropian czy belki nie bardzo nadają się jako materiał budowlany. Na szczęście skrucha przyszła szybko, bo następnego dnia odpady zniknęły. Ale i tak bez mandatu się nie obeszło.

Nielegalne wysypiska wciąż są plagą, mimo tego, że każdy mieszkaniec musi zgodnie w przepisami płacić co miesiąc za odbiór i utylizację swoich odpadów domowych. Przypominamy, że zaśmiecanie miejsc publicznych jest karane mandatem karnym w wysokości do 500 zł lub grzywną do 5 tysięcy zł.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci, monitoring, wysypisko, sąsiad
Wyższe opłaty za wywóz śmieci w gminie Elbląg

Zmiany w systemie gospodarowania odpadami w gminie Elbląg. Z terenu gminy zniknęły śmietnikowe obudowy i obowiązuje tzw. system workowy. Posegregowane odpady w workach są odbierane spod...

Zamknij
RadioOlsztynTV