Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszust mechanik spod Olsztyna chce niskiej kary i nie przyznaje się do winy

Mechanik samochodowy spod Olsztyna oskarżony o oszustwa na ponad 700 tysięcy złotych chce niskiej kary i nie przyznaje się do winy. W  sądzie odbyła się rozprawa w głośnym procesie Radosława T. oskarżonego o 15 oszustw związanych m.in. z oferowaniem sprowadzenia różnego rodzaju pojazdów z zagranicy.

Przestępstwa miały polegać na doprowadzeniu pokrzywdzonych osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwotach od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Według ustaleń prokuratory, Radosław T. od maja 2012 do kwietnia 2017 roku wprowadzał pokrzywdzonych w błąd, a otrzymane od nich pieniądze przeznaczał na własne  cele, przy czym z popełnienia tego rodzaju przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Na pierwszej rozprawie, w grudniu zeszłego roku, Radosław T. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i zaproponował dla siebie 7 lat więzienia wraz z orzeczeniem obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych. Jednak dziś oskarżony zmienił stanowisko i zaproponował dla siebie 5 lat pozbawienia wolności. Sprzeciwił się temu prokurator i proces Radosława T. toczyć się będzie w normalnym trybie.

Radosław T. złożył obszerne wyjaśnienia, w których nie przyznał się do winy. Kolejne rozprawy wyznaczono na 12 i 15 lutego.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, ale w tym wypadku wyłudzono mienie o znacznej wartości (powyżej 400 tysięcy złotych), za co grozi do 10 lat więzienia.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, oszust, kara, rozprawa, mechanik
Zarabiali pieniądze na nielegalnym przerzucie cudzoziemców z Tadżykistanu. Przeszmuglowali ponad 120 osób

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm Polakom i obywatelowi Ukrainy, którzy zajmowali się nielegalnym przerzutem cudzoziemców z Tadżykistanu do Polski. Śledztwo prowadzili...

Zamknij
RadioOlsztynTV