Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukana metodą „na wypadek”. Straciła swoje oszczędności i pożyczone pieniądze

Nie dość, że straciła wszystkie swoje oszczędności, to jeszcze pożyczyła 9 tys. złotych od sąsiadki, by oddać je oszustom. 93-letnia mieszkanka Olsztyna została oszukana metodą na fałszywego policjanta.

Kobieta odebrała telefon od kobiety, która podała się za jej córkę. Rozmówczyni powiedziała, że spowodowała śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych i potrzebuje pieniędzy na kaucję – relacjonuje sierż. Marta Walczak z KMP w Olsztynie.

Seniorce poleciła przygotować jak największą ilość pieniędzy na opłacenie rzekomej kaucji, a następnie przekazać je mężczyźnie, który ma się po nie zgłosić. 93-latka zaczęła gromadzić pieniądze, poprosiła o pomoc nawet sąsiadkę, która udzieliła jej wsparcia finansowego. Kobieta łącznie zebrała 27 000 złotych. Do drzwi jej mieszkania zapukał nieznany jej mężczyzna, któremu wręczyła całą kwotę.

00:00 / 00:00

Seniorka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów dopiero wtedy, gdy skontaktowała się z prawdziwą córką.

Policjanci radzą, by robić to wcześniej, zanim przekaże się komukolwiek pieniądze.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

Chciał kupić ekogroszek. Opału nie otrzymał, stracił duże pieniądze

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszustwo
Chciał kupić ekogroszek. Opału nie otrzymał, stracił duże pieniądze

Trwa sezon zaopatrywania się w opał. Policjanci ostrzegają mieszkańców Warmii i Mazur przed złodziejami, którzy wymyślili nową metodę oszustw "na węgiel" albo na "ekogroszek". Ofiarą oszustów...

Zamknij
RadioOlsztynTV