Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Organizacje pomocowe proszą o wsparcie uchodźców. „Potrzebna jest żywność i chemia”

Osłabł pierwszy entuzjazm, kiedy niemal każdy wspierał zbiórki pomocy Ukraińcom. Organizacje zajmujące się pomocą Ukraińcom apelują o wspieranie zbiórek.

Jolanta Markiewicz z olsztyńskiego Banku Żywności dostrzega mniejsze zaangażowanie osób indywidualnych. Bank musi zwracać się o pomoc do partnerów biznesowych, z którymi współpracował dużo wcześniej.

Myślę, że ostatnie tygodnie i miesiące trochę nadwyrężyły nasze portfele i pomoc jest teraz troszkę mniejsza. Nie mniej jednak ona ciągle napływa. Żywność jest najbardziej potrzebna uchodźcom, którzy przyjeżdżają do Polski. Zanim przejdą proces rejestracji, czy wypłaty pieniędzy jest czas, kiedy zostają bez wsparcia.

00:00 / 00:00

Również Anna Farańczuk, koordynatorka tak zwanej sali w parafii greckokatolickiej w Olsztynie podkreśla, że efekty zbiórek są mniejsze niż na początku wojny, a potrzeby ciągle są duże.

Jest trudniej ze zdobyciem chemii, pożywienia, a potrzeby w dalszym ciągu są. Może teraz trochę się zmieniają. Ci którzy przyjechali wcześniej nie zaglądają tak często do naszej sali, ale ci, którzy przyjechali 5, 6 maja to dopiero początek.

00:00 / 00:00

Codziennie do parafii greckokatolickiej w Olsztynie zgłasza się po pomoc prawie 300 osób.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, zbiórka, Ukraina, Parafia Greckokatolicka
Punkt pomocy uchodźcom potrzebuje wiosennych ubrań

Sklep społeczny dla uchodźców z Ukrainy, prowadzony przez Elbląskie Centrum Usług Społecznych, liczy na dalszą pomoc mieszkańców miasta. Lista potrzeb jest wciąż długa. Na pierwszych miejscach...

Zamknij
RadioOlsztynTV