Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Napadł na taksówkarza. Odpowie przed sądem

W połowie lutego na wokandę trafi sprawa mężczyzny, który napadł na taksówkarza w Olsztynie. To 24-latek z Katowic.

Na początku września zatrzymał taksówkarza w myjni i poprosił o kurs na Stare Miasto. Na ulicy Grunwaldzkiej zaatakował kierowcę, zaczął go dusić i groził nożem.

Świadkowie wezwali policjantów, którzy przesłuchali 24-latka i… wypuścili na wolność. Sprawa trafiła wtedy do olsztyńskiej prokuratury.

– Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, zmieniliśmy zarzut na usiłowanie wymuszenia rozbójniczego – wyjaśnia Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Po czym zostały wysłane wezwania do podejrzanego celem wstawiennictwa się w prokuraturze, które nie dały rezultatu. W toku postępowania prokurator po uzyskaniu karty karnej, stwierdził że podejrzany aktualnie przebywa w zakładzie karnym. Został zatrzymany do odbycia kary w innej sprawie. Nakazał jego przetransportowanie do zakładu karnego w Barczewie, gdzie następnie się udał i przedstawił mu zmieniony zarzut.

Mężczyzna przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Wnioskuje o dwa lata więzienia. Ma też oddać taksówkarzowi ponad 60 złotych.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokurator, nóż, rozprawa, Atak
Wielokrotnie gwałcili 17-latkę. Dziś oprawcy staną po raz kolejny przed sądem

W Olsztynie odbędzie się - pierwsza w tym roku - rozprawa w procesie dwóch mężczyzn oskarżonych o pozbawienie wolności i wielokrotne zgwałcenie 17-latki. Obu grozi do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV