Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał pomóc, ale go… okradł. Poszkodowany sam złapał 25-letniego złodzieja

Fot. KMP Elbląg

Obywatelskie zatrzymanie złodzieja w Piastowie pod Elblągiem. 25-latek włamał się do auta, które wjechało do rowu. Na gorącym uczynku złapał go właściciel samochodu.

Wczoraj około godziny 2 w nocy kierowca forda jadący do pracy wpadł w poślizg i wtoczył się do rowu. Właściciel pozostawił uszkodzone auto i ruszył pieszo szukać pomocy. Kiedy wrócił na miejsce znalazł w aucie intruza, który dostał się do środka po wybiciu szyby.

– Mężczyzna zaczął uciekać, ale udało się go zatrzymać i oddać w ręce policji – wyjaśnia Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Włamywaczem okazał się 25-latek z Fromborka, który tłumaczył, że chciał pomóc poszkodowanym w kolizji. Policjanci znaleźli przy nim nawigację z samochodu, do którego się włamał i trzy woreczki z narkotykami. Mężczyzna wcześniej nie był karany. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

 

Autorka: M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja
Powstał dokument o mieszkańcach Elbląga. Film „Zwyczajnie Nadzwyczajni” trafi do internetu

Dokument przedstawia  sylwetki 12  mieszkańców Elbląga - społeczników, pedagogów, ludzi kultury.  Premierowy pokaz odbył się  w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, a  już niedługo  zostanie udostępniony w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV