Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powstał dokument o mieszkańcach Elbląga. Film „Zwyczajnie Nadzwyczajni” trafi do internetu

Premiera filmu „Zwyczajnie Niezwyczajni”. Fot. CSE Światowid

Dokument przedstawia  sylwetki 12  mieszkańców Elbląga – społeczników, pedagogów, ludzi kultury.  Premierowy pokaz odbył się  w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, a  już niedługo  zostanie udostępniony w internecie oraz w telewizjach lokalnych.

Bohaterami są w kolejności występowania na ekranie: Kazimierz Kalbarczyk, Paweł Olechnowicz, Aleksandra Gabrysiak, Halina Cieśla, Piotr Imiołczyk, Juliusz Marek, Teresa Bocheńska, Cezary Miecielica, Gerard Kwiatkowski, ks. Mieczysław Józefczyk, Antoni Czyżyk i Józef Arno Włodarski.

Wybór nie był prosty. Tylko dwanaście osób, a przecież jest ich dużo więcej. W filmie są archiwalia i nagrania współczesne połączone w nowoczesny sposób – wyjaśnia autor filmy Kuba Strumiński.

Pokazowi towarzyszyła wystawa zdjęć bohaterów z notkami biograficznymi, którą można oglądać do 14 grudnia w holu Światowida. Być może powstaną dalsze opowieści, bo Elbląg ma niezwykłą kolekcję archiwalnych filmów.

Dokument został zrealizowany  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  ramach projektu Mówią o nich (nie tylko) w mieście.

Premiera filmu „Zwyczajnie Niezwyczajni”. Fot. CSE Światowid

Premiera filmu „Zwyczajnie Niezwyczajni”. Fot. CSE Światowid

Premiera filmu „Zwyczajnie Niezwyczajni”. Fot. CSE Światowid

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, Światowid, Elbląg, Zwyczajnie Nadzwyczajni
Policja poszukuje złodzieja sklepowego. Zarejestrowały go kamery monitoringu

O pomoc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego mężczyzny proszą policjanci z Elbląga. Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Okulickiego w Elblągu 6 października około...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV