Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Apelacja ws. zagłodzenia krów bez rozwiązania. Sąd odroczył sprawę

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Apelacja ws. zagłodzenia krów we wsi Blanki w powiecie lidzbarskim bez rezultatu. Sprawa odbyła się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Wyrok nie zapadł, bo sąd dopatrzył się błędów proceduralnych.

Chodzi o kwestię reprezentowania pokrzywdzonych zwierząt. Wokandę odroczono do 16 grudnia, wtedy zapadną decyzje, co dalej. – Proces dotyczy zagłodzenia 9 krów. Gospodarz przez co najmniej dwa miesiące nie karmił ich i nie poił. Zwierzęta umierały w męczarniach – mówi Barbara Kułdo z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Lidzbarku Warmińskim.

To bardzo drastyczna śmierć tych zwierząt, ich cierpienie. One ryczały. Wystarczyłoby tylko otworzyć wrota tej szopy, obok była trawa i jezioro. One by się najadły i napiły bez jego pomocy.

00:00 / 00:00

Gospodarz podczas rozprawy przed sądem pierwszej instancji przyznał się do winy, ale nie wytłumaczył, dlaczego zaniedbał i w konsekwencji uśmiercił krowy. Usłyszał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności. TOZ wniosło o karę dwóch lat więzienia i zwiększenie z 10 do 15 lat zakazu posiadania zwierząt.

Oskarżony jest profesjonalistą, on nie sprawował opieki w sposób przypadkowy, nie wszedł w sposób przypadkowy w posiadanie tych zwierząt. To był hodowca i rolnik. Od każdego profesjonalisty mamy prawo wymagać więcej niż od zwykłego zjadania chleba, niezależnie od tego, czy jest to prawnik, lekarz czy rolnik

– tłumaczył w sądzie mecenas Leszek Sierputowicz.

00:00 / 00:00

Oskarżonego gospodarza nie było dziś na sali rozpraw.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

Zagłodził krowy na śmierć. Obrońcy zwierząt żądają wyższej kary

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sąd Okręgowy w Olsztynie, Blanki, wokanda, błędy proceduralne, zagłodzenie zwierząt
Olsztyński sąd podjął decyzję. Oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami nie wrócą do aresztu

Sąd Okręgowy w Olsztynie na wtorkowym posiedzeniu utrzymał w mocy decyzję o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec dwojga rolników z okolic Pisza oskarżonych o znęcanie się ze...

Zamknij
RadioOlsztynTV