Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zagłodził krowy na śmierć. Obrońcy zwierząt żądają wyższej kary

Fot. P. Getka

Na salę sądową wraca sprawa gospodarza ze wsi Blanki w powiecie lidzbarskim, który zagłodził 9 krów. Mężczyzna w pierwszej instancji usłyszał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami odwołało się od decyzji sądu rejonowego w Lidzbarku Warmińskim chce co najmniej 2 lat bezwzględnego więzienia i wydłużenia zakazu posiadania zwierząt z orzeczonych 10 do 15 lat. Rozprawa apelacyjna rusza przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.

Zwierzęta były trzymane w tragicznych warunkach. Uwiązane w oborze nie miały dostępu do jedzenia i picia od marca do maja 2021 roku. To była przyczyna ich śmierci.

Gospodarz, podczas rozprawy w Lidzbarku przyznał się do winy, ale nie potrafił wyjaśnić co było powodem zaniedbań i znęcania się nad zwierzętami. Zdaniem obrońców zwierząt wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności jest zbyt niski w porównaniu do czynu, jakiego się dopuścił oskarżony.

Głodzenie zwierząt jest działaniem ze szczególnym okrucieństwem. Pozbawione paszy i wody zwierzęta zostały zagłodzone na śmierć. Pełnomocnik Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wniósł o karę 2 lat pozbawienia wolności i dodatkowe nawiązki.

Dodajmy, że górna granica ustawowego wymiaru kary za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem to 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, jedzenie, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, wyrok, apelacja, krowy, picie, sąd okręgowy, znęcanie się, bydło, gospodarz
Prace przy węźle Olsztyn – Śródmieście dobiegają końca

Kończą się prace przy zagospodarowaniu otoczenia nowego węzła przesiadkowego PKP Olsztyn - Śródmieście. Przez lata teren przy przejściu podziemnym na Zatorze był bardzo zaniedbany. Trzeba było...

Zamknij
RadioOlsztynTV