Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

35-letnia mieszkanka Warszawy utonęła podczas rejsu łodzią po Wielkich Jeziorach Mazurskich

Do wypadku na jeziorze Bocznym, pomiędzy miejscowościami Bogaczewo i Rydzewo, doszło po godzinie 15.

Jak relacjonuje młodsza aspirant Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, łodzią typu houseboat płynęła siedmioosobowa załoga, w tym dwóch mężczyzn, dwie kobiety i dwoje dzieci w wieku 11 i 4 lat. Podczas silnego podmuchu wiatru łódź została zepchnięta na mieliznę. Cztery osoby wskoczyły do wody, a kiedy łódź zaczęła odpływać mężczyznom udało się wskoczyć na pokład. Jedna z kobiet złapała się rękoma łodzi, a druga została w wodzie.

Na miejsce wypadku wysłano jednostki Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i straży pożarnej z Giżycka. Zaangażowano także płetwonurków, którzy zeszli pod wodę. 35-letniej kobiety, którą wyciągnięto na brzeg i reanimowano, nie udało się jednak uratować. Do szpitala trafiła natomiast druga z kobiet, którą udało się wydostać z wody. Jej życiu nic nie zagraża.

00:00 / 00:00

Na miejscu pracują policja i prokurator. Służby ratownicze apelują do żeglarzy o wzmożoną ostrożność na wodzie. Na Warmii i Mazurach pada przelotny deszcz i wciąż wieje silny wiatr.

(BGajlewska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w utonięcie, MOPR, Wielkie Jeziora, pogotowie wodne
Środowisko triathlonistów dyskutuje, czy po śmierci kolegi należało przerwać zawody…

Trwa wyjaśnianie przyczyn śmierci 42-letniego mężczyzny, który zmarł podczas zawodów triathlonowych w Elblągu. W środowisku sportowców trwa dyskusja: czy to etyczne, że zawody nie zostały przerwane?...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV