Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieszanie wokół list wyborczych PO

Posłanka Lidia Staroń nie znalazła się na liście wyborczej PO do parlamentu. Fot. K. Kaszubski

Wewnętrzny spór w warmińsko-mazurskiej Platformie Obywatelskiej po zarekomendowaniu list wyborczych do parlamentu.

Odwołanie od decyzji zarządu regionu chce złożyć posłanka PO – Beata Bublewicz, która dostała czwartą pozycję. Zauważa, że na listach nie powinno zabraknąć – a tak się stało – kolejnej posłanki – Lidii Staroń.

Przewodniczący regionalnych struktur PO – Jacek Protas – uważa, że Beata Bublewicz ma dobre miejsce na liście, a Lidia Staroń nie mogła dostać rekomendacji m.in. dlatego że głosowała w sejmie zgodnie z opozycją.

Lidia Staroń powiedziała Radiu Olsztyn, że działacze regionalni PO „tworzą prywatny folwark”, ale nie chciała zdradzić swoich planów na najbliższą polityczną przyszłość.

Jedynkami na liście PO do Sejmu z Warmii i Mazur mają być Jacek Protas i Janusz Cichoń. Lidia Staroń nie chciała powiedzieć, czy rozważa start z list Prawa i Sprawiedliwości. Entuzjastycznie do takiego scenariusza podchodzi natomiast Zjednoczona Prawica, która potwierdziła to w liście przesłanym do redakcji Radia Olsztyn.

Oficjalnej rekomendacji nie przedstawił jeszcze rządowy koalicjant PO, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe. Poseł PSL i prezes Zarządu Wojewódzkiego Ludowców – Stanisław Żelichowski – powiedział jednak Radiu Olsztyn, że pełnomocnikami list wyborczych są Urszula Pasławska i Piotr Żuchowski i to właśnie oni mogą być liderami list.

Niewiele wiadomo natomiast odnośnie list Prawa i Sprawiedliwości. Poseł PiS Jerzy Szmit na razie nie chce mówić o nazwiskach. Potwierdził jednak, że chciałby, aby znaleźli się tam byli i obecni parlamentarzyści.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 25 października.

Posłuchaj relacji Maćka Świniarskiego

00:00 / 00:00

(mświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, PO, Jacek Protas, Platforma Obywatelska, Beata Bublewicz
Cichoń i Protas – jedynkami na listach PO – ustaliła rada regionu

Wiceminister finansów Janusz Cichoń w okręgu olsztyńskim i wicemarszałek województwa Jacek Protas w elbląskim mają być jedynkami PO w wyborach do Sejmu - ustaliła rada regionu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV