Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rada nie miała wyboru… I podwyższyła wynagrodzenie sobie i prezydentowi

Fot. M. Stankiewicz

Prezydent Elbląga będzie od sierpnia przyszłego roku zarabiał ponad 18 tys. zł brutto, teraz to nieco ponad 10 tys. zł. Podstawowa dieta radnego w radzie miejskiej także wzrośnie i wyniesie prawie 1 800 zł.

Przewodniczący elbląskiej rady będzie dostawał za pracę każdego miesiąca ponad 3 800 złotych. O przyczynach takich decyzji, mówił radny Paweł Fedorczyk, który jest z zawodu radcą prawnym.

Rada nie ma wyboru i zgodnie z ustawą musi podwyżki przyznać, bo inaczej pozostałaby w bezczynności, co niosłoby za sobą określone roszczenia. Z punktu widzenia prawa musieliśmy to zrobić.

00:00 / 00:00

Choć radni nie byli jednomyślni, to elbląska rada miejska podwyżki przegłosowała. W przypadku pensji dla prezydenta 23 osoby były za, a niezależny radny Bogusław Tołwiński przeciw. Za nowymi stawkami diet głosowało 22 radnych, dwoje wstrzymało się od głosu – byli to radny Bogusław Tołwiński i radna Monika Dwojakowska z Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego.

Elbląska rada miasta procedowała w 24-osobowym składzie – dotychczas było to 25 radnych. To dlatego, że Piotr Opaczewski z klubu PiS złożył mandat po przyjęciu funkcji wicewojewody.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski/tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, podwyżka, prezydent Elbląga
Nie będzie wyrazów wsparcia dla mundurowych ochraniających granicę z Białorusią. Radni Olsztyna podzieleni. Słuchaj Porannych Pytań

Radni Olsztyna podzieleni w sprawie wyrazów wsparcia dla polskich żołnierzy i innych służb mundurowych działających na granicy polsko-białoruskiej. Gośćmi Porannych byli Mirosław Gornowicz i Radosław Nojman....

Zamknij
RadioOlsztynTV