Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rada miejska po raz kolejny zajmie się sprawą współpracy z Tarnopolem

Fot. M. Stankiewicz

– Sprawa partnerstwa Elbląga z ukraińskim miastem Tarnopol ponownie zostanie poruszona podczas obrad rady miejskiej – zapowiada Rafał Traks, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości. W ubiegłym roku władze Elbląga rozważały jak powinny wyglądać relacje z Tarnopolem po tym, jak władze tego miasta nadały miejskiemu stadionowi imię jednej z osób odpowiedzialnych za Rzeź Wołyńską.

Elbląg umowy nie zerwał, ale praktycznie zawiesił wszelkie działania do czasu wyjaśnienia całej sprawy. – Zmian nie ma, a Tarnopol gra nam na nosie – poinformował radny Rafał Traks.

Na budynku Rady Obwodowej zawisł ogromny baner z wizerunkiem przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stefana Bandery, który jest wpisany do Księgi Rekordów Ukrainy. Do tego rok 2022 został ogłoszony został tam Rokiem UPA.

00:00 / 00:00

– Decyzja władz Elbląga była stosowna do ówczesnej sytuacji – uważa radny Krzysztof Konert, bo należy brać pod uwagę też politykę państwa i sprawy Polaków, którzy w Tarnopolu nadal są.

Mam nadzieję, że to okres przejściowy związany z tamtejszą władzą i wrócimy do normalnych stosunków z Ukraińcami, bo my potrzebujemy z nimi przyjaźni, a nie waśni.

00:00 / 00:00

Sprawa Tarnopola wróci. Tym bardziej, że jest pozostaje kwestia zmiany nazwy ronda Tarnopol. Są dwie propozycje, którymi zajmie się komisja nazewnictwa ulic.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Zmieni się nazwa ronda w Elblągu? Jest kolejna propozycja

Elbląska rada miejska zdecydowała, co dalej ze współpracą z Tarnopolem

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radni, Rada Miejska, współpraca
„Bierzemy każde pieniądze”. Radni o projektach do Programu Inwestycji Strategicznych

Odrestaurowanie zabytkowej rondeli, zakup elektrycznych autobusów i modernizacja boiska piłkarskiego - to projekty, które Olsztyn zgłosi do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. W Porannych Pytaniach Krzysztof...

Zamknij
RadioOlsztynTV