Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci pomogli ratować wilka potrąconego na S7

Fot. KWP Olsztyn

Na drodze ekspresowej S7 w okolicy Małdyt policjanci asystowali przy odłowieniu wilka potrąconego przez samochód. Wilk trafił do ośrodka rehabilitacji zwierząt.

Według policji na alarmowy numer telefonu 112 wpłynęło kilkanaście zgłoszeń od kierowców podróżujących trasą S7 w kierunku Gdańska o tym, że w okolicy Małdyt w pasie drogowym jest wilk. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

Ze zgłoszenia wynikało, że zwierzę jest ranne i ma problemy z poruszaniem się. Dyżurny morąskiego komisariatu na miejsce zadysponował patrol, który potwierdził zgłoszenie. Zwierzę prawdopodobnie zostało potrącone przez pojazd przy próbie przedostania się przez jezdnię

– przekazał podkom. Michał Przybyłek z ostródzkiej policji.

Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu lekarza weterynarii i pracowników Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki” w Nowym Monasterzysku. Po zastosowaniu środka usypiającego wilk został odłowiony, zabezpieczony i przewieziony w specjalnej klatce do ośrodka.

Jest cały poobijany, ale nie ma żadnych złamań czy większych ran, tylko otarcia. Ma też świerzbowca. Dostał u nas antybiotyk i leki przeciwbólowe

powiedziała Anna Kamińska z ośrodka w Nowym Monasterzysku.

Wilk znaleziony na S7 to samiec w wieku około dwóch lat. Jeszcze w poniedziałek został odebrany przez przedstawicieli Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” i przetransportowany do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji zwierząt w Bielsku-Białej. Po zakończeniu dalszej rehabilitacji i wykonaniu badań zostanie przywieziony w miejsce, skąd pochodzi i wypuszczony na wolność.

Wilk jest w Polsce gatunkiem ściśle chronionym. Jak szacują służby ochrony środowiska, w woj. warmińsko-mazurskim żyje około 160 sztuk. W ubiegłym roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie otrzymała 18 zgłoszeń o odnalezieniu martwego wilka. W siedmiu przypadkach jako prawdopodobną przyczynę śmierci wskazano kolizję z pojazdem, w dwóch kłusownictwo, a w dziewięciu nie ustalono przyczyny.

 

Fot. KWP Olsztyn

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kosztowne zdjęcie turystów z Kielc. Przekroczyli granicę polsko-rosyjską

To mogą być najdroższe zdjęcia w ich życiu. Pół tysiąca złotych mandatu zapłacą turyści z Kielc, którzy przekroczyli polsko-rosyjską granicę. Mówiła o tym major Mirosława Aleksandrowicz,...

Zamknij
RadioOlsztynTV