Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podtopienia i połamane konary. Elbląscy strażacy podsumowali czwartkowe interwencje

Fot. Adobe Stock

Pełne ręce roboty mieli w czwartkowy wieczór strażacy z Elbląga i okolic. Wszystko za sprawą gwałtownej burzy oraz silnych opadów deszczu, które przeszły nad wieczorem nad miastem.

– Potrzebne było wsparcie ochotników – tłumaczy kapitan Patryk Jarocki z zespołu prasowego komendy miejskiej PSP w Elblągu.

Od godziny 20 do 22 doszło do 24 miejscowych zagrożeń. Siedem z nich dotyczyło powiatu elbląskiego i polegały one na sprzątaniu nadłamanych konarów, gałęzi oraz samych drzew. Pozostałe (w Elblągu) związane były z podtopieniami na klatkach schodowych, w garażach, a nawet w sklepach spożywczych. Na terenie miasta musiały dodatkowo interweniować zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Milejewa, Pogrodzia, Jegłownika oraz Nowakowa.

00:00 / 00:00

W Elblągu najwięcej podtopień było na ulicach Pionierskiej, Cichej, Żeglarskiej oraz Uroczej. Nadal obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Synoptycy prognozują niebezpieczne zjawiska do soboty.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podtopienia, burza, wichury, Państwowa Straż Pożarna, inerwencje
Burze nie opuszczą Warmii i Mazur. Kiedy ma być szczególnie niebezpieczne?

Dziś pogoda znowu będzie bardzo dynamiczna. Synoptycy wydali dla Warmii i Mazur ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Wczoraj strażacy interweniowali w związku z nawałnicami,...

Zamknij
RadioOlsztynTV