Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ojciec, który spowodował śmiertelny wypadek podczas kuligu, usłyszał wyrok

Do tragedii doszło podczas kuligu. Fot. KMP Elbląg

Na karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata Sąd Rejonowy w Elblągu skazał mężczyznę oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku podczas kuligu. Zginęła córka oskarżonego, a jej koleżanka została ranna.

Do tragedii doszło w styczniu w Adamowie w gminie Elbląg. 40-letni Adam K., kierując renault, ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, a na nich 6 osób, po dwie osoby na worku. Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Ranne zostały dwie nastolatki. 15-letnia córka kierowcy doznała ciężkich obrażeń głowy i zmarła w szpitalu. Druga z dziewcząt miała złamaną rękę i stłuczenia głowy.

Przedstawiony został zarzut spowodowania ciężkiego wypadku w ruchu lądowym. Zasadniczy materiał dowodowy został zgromadzony. Bardzo znaczące było uzyskanie opinii z zakresu ruchu drogowego

– tłumaczył rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu Sławomir Karnowski.

00:00 / 00:00

Podczas pierwszej rozprawy mężczyzna przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sąd odczytał jego wyjaśnienia złożone w postępowaniu przygotowawczym. Oskarżony mówił wówczas, że „z zabawy, jaką chciał zorganizować, wyszła tragedia”. Obrońca oskarżonego złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Oskarżony zaproponował karę jednego roku pozbawienia wolności na okres próby 2 lat. Ma też wypłacić zadośćuczynienie w wysokości 5 tysięcy złotych na rzecz nastolatki, która została ranna podczas kuligu.

Prokurator zgodził się na taki wniosek, a sąd się do niego przychylił.

Autor: P. Karpiszen/PAP/J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wypadek, kulig, proces, śmiertelny wypadek, oskarżony, uwaga, sąd rejonowy w Elblągu
Tragedia na drodze: 34-letni kierowca zginął na miejscu. Jego najbliżsi są ranni

34-letni kierowca zginął w wypadku, do którego doszło w sobotę w gminie Zalewo w powiecie iławskim. Ranna została jego żona i dzieci. W pobliżu miejscowości Bajdy...

Zamknij
RadioOlsztynTV