Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komunikacja miejska w czasie pandemii. Jak wygląda dezynfekcja pojazdów?

fot. P. Getka

Obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką, zajmowanie miejsc w różnych częściach pojazdu – to zalecenia skierowane do pasażerów komunikacji miejskiej w Elblągu. Drzwi otwiera prowadzący pojazd.

Jak wyglądają obowiązki ze strony przewoźników? – Poręcze, kasowniki, oparcia i drzwi są dezynfekowane środkiem z odpowiednimi atestami – wyjaśnia starszy inspektor BHP w Tramwajach Elbląskich Tomasz Załuski.

00:00 / 00:00

Dbanie o bezpieczeństwo podróżujących nie ogranicza się tylko do pracy w zajezdni. – Na trasach wagony są obsługiwane dwuzmianowo. Motorniczy ma również obowiązek przeprowadzić taką dezynfekcję wagonu na przystanku krańcowym, znajdującym się na pętli – dodaje Tomasz Załuski.

00:00 / 00:00

Dzięki specjalnym procedurom Tramwaje Elbląskie dysponują pojazdami zastępczymi, które mogą zostać wykorzystane w przypadku stwierdzenia koronawirusa u motorniczego i potrzeby natychmiastowej podmiany tramwaju.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

Koronawirus nie odpuszcza. Przewoźnicy przypominają o zasadach bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaje
Dr Jacek Wójcik: mamy gdzie i czym leczyć, ale możemy nie mieć kim

  - Piąta fala epidemii nałożona na czwartą, może przynieść wiele problemów - mówił w Porannych Pytaniach dr Jacek Wójcik, dyrektor do spraw lecznictwa w Szpitalu...

Zamknij
RadioOlsztynTV