Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dr Jacek Wójcik: mamy gdzie i czym leczyć, ale możemy nie mieć kim

 

Fot. M. Stankiewicz

– Piąta fala epidemii nałożona na czwartą, może przynieść wiele problemów – mówił w Porannych Pytaniach dr Jacek Wójcik, dyrektor do spraw lecznictwa w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Rozmawiała Mira Stankiewicz.

Na oddziałach covidowych w Elblągu zajętych jest poniżej 50 proc. łóżek. Z powodu licznych zakażeń wariantem Omikron, placówka spodziewa się ponownego wzrostu liczby pacjentów. Gość Porannych Pytań dr Jacek Wójcik uważa, że piąta fala epidemii nałożona na czwartą, może przynieść wiele problemów. Także z powodu rosnącej liczby zachorowań wśród personelu. – Mamy gdzie i czym leczyć, ale możemy nie mieć kim leczyć – ostrzega dr Wójcik.

Jeśli do tego dojdzie konieczność wyłączania kolejnych oddziałów, może być też kłopot z leczeniem chorych na inne schorzenia, niż COVID-19. Doktor zaleca szczepienia i zachowanie zasad DDM- dystans, dezynfekcja, maseczki. Namawia też do rezygnacji z dużych imprez czy spotkań karnawałowych.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, koronawirus
Punkty wymazowe czynne dłużej

Na Warmii i Mazurach działają 33 punkty wymazowe. W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa i zwiększoną liczbą osób kierowanych na wymaz, punkty te wydłużają swój...

Zamknij
RadioOlsztynTV