Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus nie odpuszcza. Przewoźnicy przypominają o zasadach bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej

Fot. A. Piedziewicz

Wzrost zachorowań na COVID-19 spowodował, że wiele instytucji i urzędów przeszło na tryb pracy zdalnej. To uczula mieszkańców największych miast regionu do zachowania zasad bezpieczeństwa także w komunikacji miejskiej.

W Olsztynie przez cały czas pierwsze miejsca i pierwsze drzwi w autobusach komunikacji miejskiej są niedostępne dla pasażerów. O tym jak sytuacja wygląda w Elblągu, opowiedział kierownik działu zarządzania komunikacją w Zarządzie Komunikacji Miejskiej Michał Górecki.

Nadal funkcjonuje obowiązek zasłaniania ust i nosa, o czym wszyscy pasażerowie są informowani stosownymi komunikatami wywieszonymi na drzwiach każdego autobusu i tramwaju. Ciepłe przyciski, za pomocą których pasażerowie mogą otwierać drzwi wagonu, nadal są wyłączone i wspomniane drzwi są otwierane bezpośrednio przez motorniczego. Aktualnie nie planujemy powrotu do tych stref, które będą oddzielały dodatkowo pasażerów od prowadzącego pojazd.

00:00 / 00:00

Oprócz przestrzegania podstawowych i nadal obowiązujących zasad bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu polecił swoim przewoźnikom zwrócenie większej niż dotychczas uwagi na dezynfekcję oraz zachowanie czystości wewnątrz autobusów i tramwajów.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komunikacja miejska, zasady bezpieczeństwa, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu
Ceny biletów komunikacji miejskiej w górę? Nie dla wszystkich

Olsztyńscy radni podczas styczniowej sesji zajmą się m.in. zmianą opłat za przejazdy komunikacją zbiorową. Pasażerowie korzystający z Olsztyńskiej Karty Miejskiej unikną jednak wzrostu stawek. W przygotowanej...

Zamknij
RadioOlsztynTV