Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny posterunek policji wrócił na mapę regionu. To część kilkuletniego programu

Fot. MSWiA

W Młynarach został oddany do użytku nowy posterunek policji. Służbę pełnić w nim będzie ośmiu funkcjonariuszy.

– Naszym celem jest odbudowa posterunków zlikwidowanych przez poprzedników – podkreślił obecny na otwarciu podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych minister Błażej Poboży.

Od 2016 roku konsekwentnie odwracamy ten trend. W ramach programu modernizacji służb mundurowych utworzono nowych lub odtworzono starych – 150 posterunków policji

00:00 / 00:00

Fot. MSWiA

Jak ocenił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, odbudowa lokalnych struktur Policji jest możliwa dzięki zmianom w prawie.

Przejawem tych działań są zarówno działania legislacyjne, ale także praktyczne, których wymiernym przykładem są programy modernizacji służb mundurowych.

00:00 / 00:00

Fot. MSWiA

– W nowym posterunku policji pracować będą funkcjonariusze, którzy na co dzień służą mieszkańcom – podkreśliła burmistrz Młynar Renata Bednarczyk.

To nie tylko praca prewencyjna, to nie tylko praca na co dzień, gdzie mieszkańcy zgłaszają swoje problemy. Ale też wspólne akcje, biegi. Są blisko ludzi.

00:00 / 00:00

Fot. MSWiA

Kierownikiem nowego posterunku jest aspirant sztabowy Zbigniew Dabkiewicz.

Jest to obiekt nowoczesny i w pełni ekologiczny. Zasilany jest fotowoltaiką, pompą ciepła i rekuperacją energii. Na stałe jest tutaj pięciu dzielnicowych, dwóch pracowników pionu kryminalnego oraz ja – kierownik posterunku.

00:00 / 00:00

Nowy posterunek Policji w Młynarach znajduje się przy ulicy Kwietnej 11.

Fot. MSWiA

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Młynary, posterunek policji
Akcja zbiórki krwi w Młynarach. Krwiobus stanie przed siedzibą nadleśnictwa

Krew jest bardzo potrzebna. Na ten apel mogą w piątek odpowiedzieć mieszkańcy Młynar, bo przed nadleśnictwem stanie kwiobus. Zbiórka krwi w Młynarach będzie prowadzona od godziny...

Zamknij
RadioOlsztynTV