Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziennikarka nie musi przepraszać burmistrza Korsz

Sąd oddalił wniosek burmistrza Korsz

Sąd Okręgowy w Olsztynie w trybie wyborczym oddalił wniosek burmistrza Korsz, który domagał się od dziennikarki Telewizji Mazurskiej przeprosin i sprostowania.

Na początku października w Telewizji Mazurskiej wyemitowany został materiał, który opisywał wyjazd delegacji z Urzędu Miasta w Korszach do obwodu kaliningradzkiego we wrześniu ubiegłego roku. Przewodnicząca Rady Miasta miała później zapłacić mandat za próbę przemytu.

Zdaniem burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego, dziennikarka sugerowała w tym materiale, że także on uczestniczył w delegacji – co nie jest prawdą. Ryszard Ostrowski podkreśla, że publikacje mogą mieć wpływ na wynik wyborów samorządowych, w których ubiega się o reelekcję.

00:00 / 00:00

Dziennikarka Ewa Szyszkowska-Papis zapewnia, że materiał wyemitowany w Telewizji Mazurskiej jest rzetelny. Autorka opierała się na dokumencie, który otrzymała z Urzędu Miasta, informujący że burmistrz uczestniczył w delegacji. Później okazało się, że w tym piśmie był błąd.

00:00 / 00:00

Sąd przyznał rację dziennikarce, która również ubiega się w tych wyborach o fotel burmistrza, dlatego oddalił wniosek Ryszarda Ostrowskiego. W trybie wyborczym przysługuje mu możliwość zażalenia tej decyzji do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. (skra/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, burmistrz
Sąd nie może rozpatrzeć protestu wyborczego

Sąd Okręgowy w Elblągu po raz trzeci przełożył termin rozpatrzenia protestu wyborczego skierowanego przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu gazety internetowej Elbląg 24. Po raz kolejny pozwani...

Zamknij
RadioOlsztynTV