Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd nie może rozpatrzeć protestu wyborczego

Sąd Okręgowy w Elblągu. Fot. archiwum

Sąd Okręgowy w Elblągu po raz trzeci przełożył termin rozpatrzenia protestu wyborczego skierowanego przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu gazety internetowej Elbląg 24.

Po raz kolejny pozwani przez Pawła Kowszyńskiego, kandydata na radnego z listy PiS, nie odebrali wezwań do sądu. Kolejne posiedzenie sądu odbędzie się w sobotę 25 października.

– Pozwani nie odbierają wezwań, ale jeden z nich był widziany w czwartek koło sądu, a drugi wciąż pisze kolejne szkalujące teksty – powiedział Radiu Olsztyn Paweł Kowszyński. Kowszyński złożył wniosek, aby sąd uznał, że zainteresowani wiedzą o rozprawie.

Sędzia Dorota Zientara uważa jednak, że należy podjąć jeszcze jedną próbę rozpoznania sprawy.

Lider Solidarnej Polski chce przeprosin, sprostowania informacji podanych na łamach Elbląg 24 oraz tego, by właściciel portalu wpłacił na rzecz Caritas Diecezji Elbląskiej 10 tysięcy złotych. Przypomnijmy, dziennikarze napisali nieprawdę o wykształceniu Pawła Kowszyńskiego oraz o jego rzekomych związkach z konkurentami z Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, kowszynski, elblag24
Sąd przełożył rozpatrzenie protestu wyborczego

Sąd Okręgowy w Elblągu nie rozpatrzył protestu wyborczego Pawła Kowszyńskiego, kandydata z listy PiS do elbląskiej Rady Miasta. Do sądu nie stawili się pozwani przez polityka...

Zamknij
RadioOlsztynTV