Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

dr Marek Szturo: Dokładanie dodatkowego obciążenia na wynagrodzenie nie spotka się z aprobatą pracodawców

dr Marek Szturo

Wszystkie kwoty emerytalne mają jedną podstawową cechę – są rozłożone w czasie. Ważną kwestią jest, czy pieniądze odłożone w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych będą przynosiły comiesięczne dochody dla przyszłych emerytów – powiedział w Rozmowie gospodarczej gość Leszka Cimocha, dr Marek Szturo z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Tematem audycji były pracownicze plany kapitałowe, czyli system dobrowolnego i powszechnego oszczędzania na przyszłą emeryturę. Odpowiednią ustawę podpisał niedawno prezydent Andrzej Duda. Pojawiają się wyliczenia, że przez 30 lat można by uzbierać dodatkowe 191 tysięcy złotych.

Oczywiście, ta kwota może robić wrażenie. Musimy jednak pamiętać, że wszystkie kwoty emerytalne mają jedną podstawową cechę – są rozłożone w czasie. Ważną kwestią jest, czy pieniądze odłożone w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych będą przynosiły comiesięczne dochody dla przyszłych emerytów. Według mnie jest to dyskusyjne. Będziemy mieli do czynienia z inwestycjami kapitałowymi.

– komentował Marek Szturo.

Posłuchaj Rozmowy gospodarczej

00:00 / 00:00

 

Autor: L. Cimoch
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dr Marek Szturo
Dr Marek Szturo: Gdybyśmy wrócili do poprzedniej koncepcji bankowości, to nie starczyłoby pieniędzy na wielkie inwestycje i światowe przemiany

Dr Marek Szturo, ekonomista z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego był gościem Leszka Cimocha w rozmowie gospodarczej. W minioną niedzielę Szwajcarzy głosowali, czy zakazać bankom kreowania...

Zamknij
RadioOlsztynTV